
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 12.5 mm |
| Width | 6.2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 38 |
| Height | 1.2 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.15 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Min Input Voltage | 5 V |
| Output Current | 4 A |
| Output Voltage | 10 V |
| Quiescent Current | 65 µA |
| Topology | Buck |
| Switching Frequency | 165 kHz |
| Max Input Voltage | 40 V |
| Number of Outputs | 4 |
| Current - Output 3 | 650 mA |
| Voltage - Output 3 | 8.5 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
